LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çfarë ka humbur Broja! Sulmuesi kuqezi fal golin e avantazhit (VIDEO)

24 Shtator 2022, 21:00, Sport CNA
Çfarë ka humbur Broja! Sulmuesi kuqezi fal golin e avantazhit

Shqipëria luan mbrëmjen e sotme “finalen” e parakohshme të Ligës së Kombeve, pasi një fitore e bën pretendenten kryesore për vendin e parë në grup dhe çdo rezultat tjetër ia “vret” shpresat për këtë objektiv.

Ashtu siç e pati paralajmëruar "SuperSport" gjatë dy ditëve të kaluara, trajneri Edi Reja ka ndryshuar skemën në prag të këtij takimi, duke zgjedhur të luajë me një 4-3-1-2, teksa në majë të sulmit i ka besuar dyshes Cikalleshi-Broja, të mbështetur nga Kristjan Asllani pas shpine.

Në portë është Strakosha i përzgjedhuri, ndërsa në mbrojtje, Ajeti luan në krah të Ismajlit në qendër, me Hysajn e Balliun nga krahët. Sa i përket mesfushës, konfirmohet Gjasula e Abrashi, të cilët do të kenë në krah edhe Qazim Laçin.

LIVE IZRAEL-SHQIPËRI 0-0

MINUTË PAS MINUTE

11’ Harkim nga e majta i Hysajt, i cili mundohet të gjejë Brojën në qendër, mbrojjta vendase largon me vështirësi.

10’ Goditje dënimi e rrezikshme pranë zonës kuqezi, mbrojtja kontrollon zonën para Strakoshës duke mos lejuar rreziqe.

6’ Çfarë ka humbur Broja! Sulmuesi u vjedh topin mbrojtësve dhe del i vetëm para portierit, por çon topin në duart e këtij të fundit.

Lajmet e fundit nga