LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kroacia shumë e fortë për “Shpresat”, kuqezinjtë humbasin përsëri

25 Shtator 2022, 19:26, Sport CNA

Kroacia shumë e fortë për “Shpresat”, kuqezinjtë

Shqipëria U-20 zhvilloi sot miqësoren e dytë në Kroaci. Pas humbjes ndaj Maqedonisë së Veriut vjen edhe humbja tjetër përballë vendasve kroat. Alban Bushi po krijon një ekip për edicionin e ardhshëm dhe ka ftuar shumë lojtarë të rinj që vijnë për herë të parë në Kombëtare.

Ndeshja përfundoi me shifrat 3-1 me vendasit që kaluan të parët në avantazh në minutën e 11 me kuqezinjtë që 9 minuta më vonë barazuan përkohësisht rezultatin. Në pjesën e dytë Kroacia zëvëndësoi të gjithë lojtarët dhe shënoi edhe dy gola të tjerë për të vulosur ndeshjen.

Alban Bushi hodhi nga minuta e parë këtë formacion:

Shqipëria U-20 (4-3-3); Lilo; Smajli, Milo, Gjini, Goga; Ismajli, Frroku, Pajaziti; Berisha, Shpendi, Toçi

Lajmet e fundit nga