LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Milani i ofron 6,5 milionë euro në sezon, Leao kërkon ende kohë për të reflektuar

25 Shtator 2022, 15:28, Sport CNA
Milani i ofron 6,5 milionë euro në sezon, Leao kërkon ende

“La Gazzetta dello Sport” fokusohet në disa rinovime të rëndësishme kontraktuale në lidhje me disa lojtarë të Serisë A që kontrata u skadon me klubet e tyre përkatëse në vitin 2023 ose 2024.

Nga të gjithë, padyshim, nuk mund të mungonte një analizë për situatën e sulmuesit të Milanit, Rafael Leao. Rasti është shumë i komplikuar.

Kampionët e Italisë i ofrojnë portugezit 6.5, por Çelsi nuk do të dorëzohet.

Sipas së përditshmes, problemi qëndron te fakti se 23-vjeçari dëshiron që kuqezinjtë të paguajnë së bashku me Lilën 19 milionët që ai i detyrohet Sportingut të Lisbonës për prishjen e kontratës katër vite më parë.

Dhe kështu, ndërsa Milani vazhdon të vlerësojë lojtarin e tij sipas klauzolës së lirimit prej 150 milionë eurosh, Çelsi, PSG dhe Mançester Siti presin zhvillimin e negociatave mes Leaos dhe klubit të tij.

Lajmet e fundit nga