LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E bujshme/ Konte, drejt rikthimit te gjigantët e Serisë A

25 Shtator 2022, 13:53, Sport CNA
E bujshme/ Konte, drejt rikthimit te gjigantët e Serisë A

Antonio Konte është shumë pranë rikthimit në Serinë A.

"Daily Star” shkruan se po flitet për një shkarkim të mundshëm të Masimiliano Alegrit nga stoli i Juventusit, i cili do të sillte Antonio Konten sërish në pankinën e bardhezinjve.

Nëse rezultatet e Juventusit do të vijojnë të jenë negative, atëherë një rikthim i bujshëm i Antonio Kontes te “Zonja e Vjetër” do të ishte i mundshëm.

Konte me londinezët e Totenhemit është në skadencë kontrate në qershorin e vitit të ardhshëm dhe një largim nuk përjashtohet.

Kujtojmë që me Juventusin, 53-vjeçari fitoi 3 tituj kampionë dhe 2 Superkupa të Italisë.

Lajmet e fundit nga