LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përballje spektakolare në Nations League, spikat Holandë-Belgjikë

25 Shtator 2022, 11:39, Sport CNA
Përballje spektakolare në Nations League, spikat

Sot do të zhvillohen dhjetë ndeshje të Nations League, të ndara në tri liga. Austria, në Ligën A, do të jetë mikpritëse e Kroacisë, në ndeshjen e fundit për muajin shtator. Ato do luajnë për fitore, në të kundërtën bien një ligë më poshtë. Kroacia do të kërkojë pikët maksimale, për të ruajtur vendin e parë në renditje, ndaj pritet të jetë një përballje interesante.

Franca do të luajë në transfertë ndaj Danimarkës. Këtë edicion në Nations League, kampionët e botës në fuqi nuk kanë rezultate të mira dhe gjenden në vendin e tretë. Kurse danezët kanë zhvilluar ndeshje të mira në një grup, si me Kroacinë, Francën dhe Austrinë.

Ndeshje tjetër interesante pritet ajo në mes Holandës dhe Belgjikës, dy liderët e grupit 4 në Ligën A, si dhe takimi tjetër i këtij grupi, Uells-Poloni.

 

Lajmet e fundit nga