LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E rrallë/ Franca merr 4 kartonë të kuq kundër Polonisë, arbitri ndërhyn menjëherë dhe e mbyll ndeshjen 15 minuta para fundit (VIDEO)

25 Shtator 2022, 18:22, Sport CNA

E rrallë/ Franca merr 4 kartonë të kuq kundër Polonisë,

Polonia U-18 u përball me Francën U-18, në ndeshjen që u mbyll me shifrat 3-2. Në këtë takim ka ndodhur një çmenduri e vërtetë, teksa arbitri e ndërpreu dhe solli fundin e takimit, rreth 15 minuta para se të mbërrinte kuota e 90 minutave e kohë së rregullt.

E gjitha kjo për shkak të tensionit të madh, teksa në minutën e 75, Franca do të merrte kartonin e katër të kuq. Darnel shkaktoi kaosin e madh duke ndërhyrë me rrëshqitje ndaj kundërshtarit dhe më pas duke e goditur në kokë. 

 

Lajmet e fundit nga