LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kupa e Shqipërisë/ Apolonia triumfon ndaj Besëlidhjas dhe hedh një hap të sigurt drejt kualifikimit

25 Shtator 2022, 17:19, Sport CNA
Kupa e Shqipërisë/ Apolonia triumfon ndaj Besëlidhjas dhe hedh

Sot, Kupa e Shqipërisë zhvilloi ndeshjen e parë të turit të parë të edicionit të 71-të.

Në orën 15:00, në Lezhë u zhvillua dueli Besëlidhja-Apolonia, e vlefshme për grupin B. Fierakët arritën të triumfonin me rezultatin 0-1 falë golit të Antoni në minutën e 67-të, duke hedhur një hap të sigurt drejt kualifikimit. Sfida e kthimit do të zhvillohet pas 1 jave në Fier.

Ndërkohë, Kupa e Shqipërisë do të vijojë me ndeshjet e saj edhe ditën e nesërme me 8 ndeshje, dhe më pas me ditën e mërkurë me 6 ndeshje.

FT: BESËLIDHJA-APOLONIA 0-1

Antoni 67′ 

Lajmet e fundit nga