LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pushimi i kombëtareve i vjen në ndihmë Skënderbeut, rikthehen nga dëmtimi dy lojtarë

25 Shtator 2022, 16:53, Sport CNA
Pushimi i kombëtareve i vjen në ndihmë Skënderbeut,
Skënderbeu

Pushimi i kombëtareve erdhi si me porosi për Skënderbeun. Me ndalesën e garës, kanë pasur kohë që të rikuperohen lojtarët që kanë pasur probleme fizike.

Dje janë bashkuar me ekipin, sulmuesi Abdul Temitope dhe mbrojtësi shkodran Dritmir Beci, lojtarë që kanë qenë për dy javë në infermieri.

Si sulmuesi ashtu edhe mbrojtësi janë kthyer nën urdhrat e Migen Memellit dhe pritet që të jenë të gatshëm për ndeshjet e radhës.

Në kushte të tilla korçarët shkojnë me një grup të plotë në përballjet e Kupës me Maliqin si dhe në ndeshjen e kampionatit me Luzin. Në këto dy takime të radhës, trajneri do të ketë luksin të hedhë në fushë formacionin më të mirë.

Lajmet e fundit nga