LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

7 Mars 2023, 06:55, Sociale CNA
Vranësira të shpeshta dhe reshje shiu/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Vendi ynë përgjatë gjithë ditës së martë parashikohet të përfshihet nga kushtet e paqëndrueshme atmasferike, të cilat do të sjellin gjatë paradites vranësira të shpeshta, të cilat do të gjenerojnë reshje shiu, ku më të dukshme do të jenë në zonat veriperëndimore dhe jugore të Shqipërisë.

Ndërsa në orët në vijuese parashikohet që të kemi përmirësim gradual të kushteve të motit, si fillim në ultësirën perëndimore dhe më pas gjatë mbrëmjes dhe natës edhe në zonat malore.   

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten konstante në mesditë duke u luhatur nga 3°C deri në 18°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor kryesisht duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga