LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dominojnë vranësirat dhe reshjet e shiut/ Moti për ditën e sotme

1 Mars 2023, 07:06, Sociale CNA
Dominojnë vranësirat dhe reshjet e shiut/ Moti për ditën e
Foto ilustruese

Pjesa e parë e ditës do të sjellë dominim të vranësirave të shpeshta në të gjithë territorin, ku pritet që në zona të izoluara të sjellin dhe reshje të pakta shiu. Por në zonat perëndimore dhe jugperëndimore do të ketë dhe intervale të shkurtra me kthjellime.

Ndërsa pas mesdite pritet që vranësirat të bëhen të dendura në të gjithë Shqipërinë duke sjellë reshje shiu, ku në zona të izoluara do të ketë dhe rrebeshe afatshkurtra. Përgjatë së mërkurës do të kemi sërish rishfaqje të flokëve të dëborës në zonat e thella malore verilindore.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen ndjeshëm në mesditë duke u luhatur nga 2°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë në det me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi juglindor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 3 - 4 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga