LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Manastirliu publikon fotot/ Rehabilitohet Pediatria e Spitalit të Sarandës

25 Shkurt 2023, 14:13, Sociale CNA

Manastirliu publikon fotot/ Rehabilitohet Pediatria e Spitalit të

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka njoftuar në rrjetet sociale se Pediatria e Spitalit të Sarandës është rehabilituar.

Manastriliu shkruan se tashmë Pediatria ofron kushtet më të mira për fëmijët, duke garantuar akses dhe cilësi shërbimi edhe për nevojat e pushuesve, të cilët vizitojnë këtë qytet gjatë stinës së verës.

“Pas Maternitetit dhe Kirurgjisë, Pediatria e rehabilituar e Spitalit të Sarandës ofron sot kushtet më të mira për të gjithë fëmijët duke garantuar akses dhe cilësi shërbimi.

Ekipi i përforcuar me mjekë të rinj të specializuar ofron sot shërbim me standarde bashkëkohore për fëmijët e kësaj zone, edhe në përgjigje të nevojave të pushuesve të shumtë që vizitojnë këtë qytet gjatë stinës së verës”, shkruan Ogerta Manastirliu./CNA.al

Lajmet e fundit nga