LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kalime vranësirash dhe temperaturat deri në 17 gradë/ Moti për ditën e sotme

23 Shkurt 2023, 08:06, Sociale CNA
Kalime vranësirash dhe temperaturat deri në 17 gradë/ Moti
Foto ilustruese

Deri në orët e mesditës një pjesë e mirë e vendit tonë parashikohet të jetë nën dominimin e kthjellimeve, por në zonat e thella malore do të ketë kalime të lehta vranësirash.

Ndërsa në orët vijuese pritet të ketë shfaqje të vranësirave të pakta dhe të përkohshme në të gjithë zonën malore të Shqipërisë dhe në qytetet e zonës së ulët, ku në juglindje të territorit shqiptar vranësirat do të mund të sjellin momente të shkurtra me reshje të pakta shiu në zona të izoluara.

Temperaturat e ajrit do të mbeten konstante në mëngjes, por do të ulen lehtë në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 17°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi perëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim të ulët.

Lajmet e fundit nga