LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Keni plane për fundjavën/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët temperaturat

17 Shkurt 2023, 19:31, Sociale CNA
Keni plane për fundjavën/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët
Foto ilustruese

Për të gjithë ata që kanë bërë plane, fundjava pritet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.

Meteorologët parashikojnë se moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat hera-herës pritet të jenë deri të dendura. Në orët e mëngjesit përgjatë luginave pritet prezencë të mjegullës së dendur. 

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, era pritet të jetë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare deri në 8m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik dhe Jon të jetë i forcës 1 ballë./ CNA.al

Keni plane për fundjavën/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët

Keni plane për fundjavën/ Ja si i parashikojnë sinoptikanët

Lajmet e fundit nga