LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen reshjet e borës në Korçë/ Akset rrugore të kalueshme nga automjetet

4 Mars 2023, 09:33, Sociale CNA

Rikthehen reshjet e borës në Korçë/ Akset rrugore të

Reshjet e shiut dhe të borës janë kthyer në qytetin turistik të Korçës ku dhe janë regjistruar temperatura në vlerat 0 gradë celcius.

Në akset nacionale dhe turistike nuk ka pasur probleme, ndërsa raportohet se trashësia e borës ka arritur deri në 5 cm.

Mjetet borëpastruese kanë mbërritur në rrugët e mbuluara nga bora dhe po punojnë për pastrim dhe kriposje./CNA.al

Lajmet e fundit nga