LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shqiptarët, “të çmendur” pas tyre/ "Boom" kërkesash për targa të personalizuara

2 Mars 2023, 22:07, Sociale CNA

Shqiptarët, “të çmendur” pas tyre/ "Boom"

“Shqiptarët janë “çmendur” pas targave të personalizuara!” Këtë lajm e ka dhënë Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor.

DPSHTRR njofton se në vetëm 5 ditë nga dalja live e konfiguratorit online janë realizuar 92,153 kombinime.

Gjithashtu, ky institucion bën të ditur se janë rezervuar 182 targa që në ditën e parë të nisjes së shërbimit, 1 mars.

Shqiptarët, “të çmendur” pas tyre/ "Boom"

“Shqiptarët, “të çmendur” pas targave të personalizuara!

Nga data 1 mars, Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar nisjen e shërbimit risi të targave të personalizuara, një shërbim i kërkuar prej kohësh nga të gjithë të apasionuarit pas makinave.

Në vetëm 5 ditë nga dalja live e konfiguratorit online janë realizuar 92,153 kombinime ndërkohë janë rezervuar 182 targa që në ditën e parë të nisjes së shërbimit, 1 mars.

Artisti i mirënjohur Noizy, çeli siparin e kësaj risie duke u pajisur i pari me targën N00IZY.

Shqiptarët, “të çmendur” pas tyre/ "Boom"

Çdokush mund ta aksesojë shërbimin online në ëëë.targaluksi.dpshtrr.al duke provuar kombinimet e dëshiruara me 5 deri në 7 karaktere.

Të ardhurat nga ky shërbim do të shkojnë për përballimin e shërbimeve jetike për qytetarët/subjektet që DPSHTRR prej vitesh ndihmon t’u ulen kostot dhe për modernizimin e sistemeve dhe infrastrukturës së shërbimeve të transportit rrugor, për projektet edukuese mbi trafikun dhe sigurinë rrugore, për aktivitetet Retro dhe eventet ndërgjegjësuese, për nisma përgjegjësie sociale e solidariteti, për financimin e reformave sektoriale, për programet e investimeve publike nga Automotorizimi Shqiptar dhe rritjen e kapaciteteve të entit”, thuhet në deklaratën e DPSHTRR-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga