LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira, reshje shiu dhe dëborë/ Si do të jenë temperaturat në fundjavë

3 Mars 2023, 18:16, Sociale CNA

Vranësira, reshje shiu dhe dëborë/ Si do të jenë

Fundjava pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore të paqëndrueshme.

Dita e shtunë do të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh. Reshjet e shiut pritet të jetën të herëpashreshme me intensitet të ulët deri mesatar.

Në zonat malore në jug dhe juglindje të vendit, në lartësinë mbi 900-1000 metër reshjet do të jenë në formën e dëborës. 

Dita e dielë do të ketë mot me altrenime kthjellimesh dhe vranësira, të cilat hera-herës në orët e mesditës dhe pasdite do të pasohen nga reshje shiu me inensitet të ulët të karakterit lokal.

Era nga verilindja-juglindja  me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, e cila ditën e shtunë fiton shpejtësi deri në 12m/sek.

Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë./ CNA.al

Vranësira, reshje shiu dhe dëborë/ Si do të jenë

Vranësira, reshje shiu dhe dëborë/ Si do të jenë

Lajmet e fundit nga