LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kalime vranësirash, temperaturat deri në 15°C/ Moti për ditën e sotme

5 Mars 2023, 08:07, Sociale CNA
Kalime vranësirash, temperaturat deri në 15°C/ Moti për
Foto ilustruese

Territori i Shqipërisë do të jetë në mbizotërimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike përgjatë gjithë 24-orëshit në pothuajse gjithë territorin, ku gjatë paradites do të ketë dhe intervale të shpeshta me kthjellime të cilat më të dukshme parashikohet të jenë në zonat bregdetare.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës do të sjellë shpeshtim të vranësirave në të gjithë vendin tonë, ku më të dukshme do të jenë në shtrirjen Lindore, duke krijuar mundësi për reshje të pakta dhe të izoluara.   

Temperaturat e ajrit do të mbeten të pandryshuara në mëngjes, por rriten lehtë në mesditë duke u luhatur nga 1°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare në det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke sjellë në brigjet detare dallgëzim 2 - 3 ballë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga