LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Termometri kalon në minus/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

17 Dhjetor 2023, 08:04, Sociale CNA
Termometri kalon në minus/ Parashikimi i motit për ditën e sotme
Foto ilustruese

Këtë të diel pritet përimrësimi i situatës meteorologjike. Dita do të shoqërohet nga kushte atmosferike relativisht të qëndrueshme.

Për shkak të depërtimit të masave ajrore të thata dhe të ftohta me origjinë veriore, moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin, përjashtuar vranësirat e pakta kalimtare në relievet malore në lindje.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon një rënie të ndjeshme të temperaturave në vlerat minimale. Rënia më e lartë do të jetë në mesditë, çka do të sjellë dhe formimin e ngricave të forta përgjatë akseve rrugore në relievet malore në lindje./ CNA

Termometri kalon në minus/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Lajmet e fundit nga