LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme

13 Dhjetor 2023, 07:13, Sociale CNA
Vranësira dhe reshje shiu/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira, të cilat pritet të jenë deri të dendura kryesisht në veri të vendit.

Reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në veri-veriperëndim.

Era do të jetë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare deri në 8 m/sek, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton shpejtësi deri në 16 m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i forcës 2-4 ballë. 

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 3 deri 12°C, në zonat e ulëta 7 deri 19°C, në zonat bregdetare 10 deri 19°C./ CNA

Lajmet e fundit nga