LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ulen temperaturat/ Si parashikohet të jetë moti për ditën e sotme?

12 Dhjetor 2023, 07:18, Sociale CNA

Ulen temperaturat/ Si parashikohet të jetë moti për ditën e

Ditën e martë vendi ynë parashikohet me mot me kthjellime, por edhe alternime vranësirash hera-herës deri të dendura.

Këto vranësira në zonën e veriut dhe pjesërisht qendër do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave.

Në relievet malore parashikohen reshje dëbore me intensitet të ulët.

Temperaturat minimale shkojnë në 0 gradë celsius ndërsa ato maksimalet në 17 gradë celsius./ CNA

Lajmet e fundit nga