LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

8 Dhjetor 2023, 07:00, Sociale CNA

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e

Ditën e premte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme dhe të ftohta. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare deri në 8 m/sek, por hera-herës përgjatë zonave luginore dhe vijës bregdetare fiton shpjetësi deri në 15 m/sek.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon valëzim në dete me forcë 2-3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -3 deri 3°C;

në zonat e ulëta 0 deri 10°C;

në zonat bregdetare 3 deri 10°C./ CNA

Lajmet e fundit nga