LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje të dendura dëbore në Qafë-Thore/ ARRSH: Ja si paraqitet situata

6 Dhjetor 2023, 12:19, Sociale CNA

Reshje të dendura dëbore në Qafë-Thore/ ARRSH: Ja si

Reshjet e dendura të dëborës në Qafë-Thore kanë sjellë probleme me qarkullimin e mjeteve dhe bllokim të rrugëve.

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën të ditur se aktualisht rruga është e hapur, ndërsa bën edhe një apel për shoferët.

ARRSH u kërkon drejtuesve të pajisin mjetet e tyre me goma dimërore dhe zinxhirë, të ulin shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

“Në Qafë Thore kanë filluar reshjet e dëborës me intensitet.

Mjetet borëpastruse kanë vijuar punën pa ndërprje.

Rruga është e hapur për qarkullimin e mjeteve.

Drejtuesit e mjeteve të pajisen me goma dimërore dhe zinxhirë kur udhëtojnë për në segmentet me prezencë dëbore, të ulin shpejtësinë, të respektojnë sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore”, thuhet në njoftimin e ARRSH-së./ CNA

Lajmet e fundit nga