LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe dëbore/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

6 Dhjetor 2023, 07:00, Sociale CNA

Reshje shiu dhe dëbore/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme.

Moti parashikohet të jetë kryesisht i vranët e me intervale të shkurtra me diell.

Reshje shiu të herëpashershme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët e lokalisht me intensitet deri mesatar.

Në relievet malore në lartësinë mbi 700 metra në veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 900 metra në juglindje reshje në formën e dëborës me intensitet të ulët.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi deri në 10 m/sek, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-3 ballë. 

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 2 deri 7°C;

në zonat e ulëta 6 deri  14°C;

në zonat bregdetare 10 deri 14°C./ CNA

Lajmet e fundit nga