LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

2 Prill 2024, 07:01, Sociale CNA

Rikthehen reshjet e shiut/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

Këtë të martë, moti pritet të jetë relativisht i paqëndrueshëm me alternime vranësirash e kthjellime.

Që në orët e para të 24-orëshit vranësirat priten të pasohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në veri.

Në orët e mëngjesit reshjet humbasin territor duke u lokalizuar në relievet malore. Më pas pritet ndërprerja e reshjeve në të gjithë territorin. 

Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 14 / 19 °C;

në vendet e ulëta: 11 / 21 °C;

në vendet malore: 10 / 17 °C./ CNA

Lajmet e fundit nga