LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në 27 gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

29 Mars 2024, 07:13, Sociale CNA

Temperatura deri në 27 gradë/ Parashikimi i motit për ditën

Ditën e premte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshmë atmosferike.

Si dhe ndikimi të masave ajrore të ngrohta jugore. Moti pritet të jetë me kohëzgjatje me diell, si dhe vranësira mesatare pas orëve të mesditës.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – veriperëndim me shpejtësi 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 8-10 m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik e Jon të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 8 deri 21°C, në zonat e ulëta 9 deri 27°C, në zonat bregdetare 12 deri 28°C./CNA 

Lajmet e fundit nga