LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kthjellime dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për këtë të diel

17 Mars 2024, 08:00, Sociale CNA

Kthjellime dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për këtë të

Këtë të diel, moti do të jetë i paqëndrueshëm si rezultat i periferisë së një qendre të ulët presioni me origjinë verilindore.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon një ditë me intervale kthjellimesh si dhe alternime vranësirash.

Këto vranësira do të pasohen me reshje shiu me intensitet të ulët dhe shtrëngata afatshkurtra lokale në pjesën më të madhe të vendit, nga orët e mesditës deri në orët e pasdites.

Era do të fryjë e lehtë me drejtim juglindje-veriperëndim me shpejtësi 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina fiton shpejtësi 7-11 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë./ CNA

Kthjellime dhe reshje shiu/ Parashikimi i motit për këtë të

Lajmet e fundit nga