LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu në formë shtrëngatash/ Moti për ditën e sotme

12 Mars 2024, 07:03, Sociale CNA

Reshje shiu në formë shtrëngatash/ Moti për ditën e

Ditën e martë pritet mot i vranët dhe intervale kthjellimi.

Vranësirat do të pasohen me reshje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Në Alpe pritet stuhi bore, ndërsa në relievet malore verilindje – juglindje priten reshje bore me intensitet të ulët në lartësitë mbi 1000 m, deri në mesatare në majat e maleve./ CNA

Lajmet e fundit nga