LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira dhe reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për ditën e sotme

29 Shkurt 2024, 07:14, Sociale CNA

Vranësira dhe reshje shiu në të gjithë vendin/ Moti për

Orët e paradites do të paraqiten nën ndikimin e vranësirave dhe intervaleve të shkurtra me kthjellime, ku më të dendura vranësirat do të jenë në zonat Jugore dhe Juglindore të territorit. Parashikohet që orët e pasdites të sjellin zhvillim të vranësirave duke rrezikuar shira në të gjithë vendin, por më të dukshme shirat do të jenë në Jug dhe Juglindje, ku priten rrebeshe afatshkurtra shiu me shkarkesa elektrike.

Kjo paqëndrueshmeri atmosferike do të na shoqërojë edhe gjatë natës. Temperaturat e ajrit do të pësojnë rënie në të dyja vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 5°C vlera më e ulët e shënuar në qytetin e Peshkopisë deri në 23°C vlera më e lartë e cila pritet në Elbasan.

Era do të fryjë mesatare gjatë paradites, por forcohet pasdite duke arritur shpejtësinë mbi 55 km/h nga drejtimi permanent Jugor; kjo do të bëjë që në brigjet detare të gjenerohet dallgëzim 5 ballë./ CNA

Lajmet e fundit nga