LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Mjegull në disa zona të vendit/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

16 Shkurt 2024, 07:13, Sociale CNA

Mjegull në disa zona të vendit/ Parashikimi i motit për

Ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme, me mot të kthjellët e kohëzgjatje të orëve me diell.

Në orët e mëngjesit në zonat luginore parashikohet shikim i reduktuar për shkak të mjegullës apo mjegullinës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-5 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton shpejtësi 8-10 m/sek.

Valëzimi në detet Adriatik dhe Jon do të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore -3 deri 15°C, në zonat e ulëta -1 deri 21°C, në zonat bregdetare 3 deri 20°C./CNA 

Lajmet e fundit nga