LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperatura deri në -3°C/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

7 Shkurt 2024, 07:00, Sociale CNA

Temperatura deri në -3°C/ Parashikimi i motit për ditën e

Ditën e mërkurë vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Parashikohet mot me vranësira mesatare e të dendura, si dhe alterime kthjellimesh pas orëve të pasdites.

Vranësirat në orët e para të ditës do të pasohen me reshje të dobëta shiu në pjesën veriperëndimore të territorit, pas orëve të mëngjesit pritet ndërprerja e reshjeve.

Era pritet të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare era arrin shpejtësi deri 10-12 m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore -1 deri 17°C;

në zonat e ulëta -3 deri 21°C;

në zonat bregdetare 0 deri 21°C./ CNA

 

Lajmet e fundit nga