LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qytetet me temperatura nën zero gradë/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

27 Janar 2024, 08:12, Sociale CNA
Qytetet me temperatura nën zero gradë/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Për këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike për shkak të masave ajrore të thata dhe të ftohta me origjinë veriore.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe vranësira të pakta kalimtare kryesisht në relievet malore në lindje.

Ndërsa sot temperatura minimale më e ulëta shënohet në Tropojë e Korçë me - 3 gradë Celcius, të dielën në këto qytete do të shënojë - 6 gradë. 

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s ndërsa hera-herës era relativisht intensive dhe shpejtësi deri në 12-18m/s shoqëruar me valëzim në dete të forcës 2-4 ballë./CNA 

Lajmet e fundit nga