LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Diell dhe ngrica/ Moti me kapriço, parashikimi i temperaturave për javën

22 Janar 2024, 07:00, Sociale CNA

Diell dhe ngrica/ Moti me kapriço, parashikimi i temperaturave për

Këtë javë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, me mot të kthjellët e kohëzgjatje të orëve me diell, por temperatura të ulëta kryesisht në vlerat minimale.

Era do të jetë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi 10-17m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-3 ballë.

Theksojmë se do të ketë prezencë të ngricave në akset rrugore, sidomos në relievet malore. Nuk do të mungojë as prezenca e mjegullës/mjegullinës në orët e mëngjesit në zonat luginore./ CNA

Diell dhe ngrica/ Moti me kapriço, parashikimi i temperaturave për

Lajmet e fundit nga