LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Reshje shiu dhe stuhi/ Moti për ditën e sotme

19 Janar 2024, 07:04, Sociale CNA
Reshje shiu dhe stuhi/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike me mbizotërim të motit të vranët me reshje shiu që nisin që prej mesnatës me intensitet mesatar përqendruar në veri dhe qendër të vendit.

Reshjet gjatë mesnatës do të jenë në formën e shtrëngatave dhe stuhive, të cilat në intervale të shkurtra kohore shfaqen problematike. Më pas reshje të herëpashershme shiu me intensitet të ulët deri mesatar në formë shtrëngatash.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa në bregdet fiton shpejtësi 10-15 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 4 deri 12°C , në zona e ulëta 8 deri 20°C, në zona bregdetare 9 deri 20°C./ CNA

Lajmet e fundit nga