LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zonat ku do të ketë reshje dëbore/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

21 Janar 2024, 08:05, Sociale CNA
Zonat ku do të ketë reshje dëbore/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Ditën e sotme në veri dhe qendër të vendit do të mbizotërojë mot i kthjellët.

Në juglindje të vendit deri në orët e mesditës moti parashikohet të jetë  i vranët dhe me reshje të dobëta bore.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 2-10 m/sek, ndërsa në bregdet e zonat luginore kryesisht në veri erë intensive e problematike me shpejtësi 10-18 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 3-6 ballë./CNA

 Zonat ku do të ketë reshje dëbore/ Parashikimi i motit për

Lajmet e fundit nga