LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

24 Janar 2024, 07:00, Sociale CNA
Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e
Foto ilustruese

Këtë të mërkurë, vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike, por gradualisht pritet depërtimi i masave ajrore relativisht më të ngrohta me origjinë perëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët si dhe do të ketë rritje të temperaturave kryesisht në vlerat e mesditës. Në akset rrugore të relieveve malore priten ngrica, ndërsa në zonat luginore do të ketë mjegull të dendur.

Era do të fryjë nga kuadrati i veriut me shpejtësi 1-8 m/s duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore -12 deri 4°C;

në zona e ulëta -7 deri 17°C;

në zona bregdetare -1 deri 16°C./ CNA

Lajmet e fundit nga