LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Moti i keq/ 15 familje pa energji elektrike në Ersekë

22 Janar 2024, 09:55, Sociale CNA
Moti i keq/ 15 familje pa energji elektrike në Ersekë
Foto ilustruese

Moti i keq me dëborë dhe temperatura në minus ka lënë pa drita disa banorë të Ersekës.

Konkretisht raportohet se pa energji elektrike janë 15 familje familje në zona të thella rurale.

Nga ana tjetër, Hidrovori Tushemisht vijon punën normalisht, pa probleme.

Situata është normale edhe në zonat e tjera të qarkut të Korçës./ CNA

Lajmet e fundit nga