LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat në minus/ Moti për ditën e sotme

30 Janar 2024, 07:13, Sociale CNA
Temperaturat në minus/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Dita e sotme pritet të jetë me mot të kthjellët në të gjithë territorin e me temperatura të ulëta. Do të ketë prani të ngricave në akset rrugore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-12 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat minimale do të shkojnë deri në -6 gradë dhe ato maksimalet deri në 4 gradë./ CNA

Lajmet e fundit nga