LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot me diell dhe temperatura të ulëta/ Parashikimi i motit për javën e ardhshme

28 Janar 2024, 15:14, Sociale CNA
Mot me diell dhe temperatura të ulëta/ Parashikimi i motit për
Foto ilustruese

Gjatë kësaj jave që po vjen, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme, ku do të mbizotërojë kohëzgjatja me diell, por me temperatura të ulëta e kryesisht ato në vlerat minimale.

Dita e hënë parashikohet e kthjellët në të gjithë territorin, si dhe vranësira të pakta kalimtare, kryesisht në relievet malore.

Ditët e martë e mërkurë pritet të jetë mot i kthjellët në të gjithë territorin e me temperatura të ulëta. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon prani të ngricave në akset rrugore.

Ditët e enjte e premte moti pritet të jetë me alternime vranësirash në pjesën e parë të ditës e më pas me kthjellime në të gjithë territorin, shoqëruar me një rritje të lehtë të temperaturave minimale e maksimale. Gjithashtu, do të ketë prani të ngricave në akset rrugore.

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i veriut me shpejtësi mesatare 1-8 m/s, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e në lugina era fiton shpejtësi 10-12 m/sek shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë./ CNA

Mot me diell dhe temperatura të ulëta/ Parashikimi i motit për

Lajmet e fundit nga