LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat deri në 28°C/ Moti për ditën e sotme

28 Shkurt 2024, 07:09, Sociale CNA

Temperaturat deri në 28°C/ Moti për ditën e sotme

Ditën e mërkurë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshmë e me masa ajrore të thata me origjinë jugperëndimore.

Moti pritet të jetë me kthjellime dhe me kohëzgjatje të orëve me diell, si dhe vranësira mesatare në orët e mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim jug-juglindje me shpejtësi 1-6 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 8-10 m/sek, shoqëruar me dallgëzim në dete të forcës 1 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore  6 deri 20°C, në zonat e ulëta 8 deri 28°C, në zonat bregdetare 9 deri 27°C./ CNA

Lajmet e fundit nga