LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Breshër dhe shkarkesa elektrike/ Parashikimi i motit për ditën e sotme

24 Shkurt 2024, 08:16, Sociale CNA

Breshër dhe shkarkesa elektrike/ Parashikimi i motit për ditën e

Masat ajrore të lagështa të shkëputura nga disa qendra të thella presioni me origjinë nga cikloni i Islandës do të bëjnë që vendi ynë këtë fundjavë të ketë kushte të paqëndrueshme atmosferike.

Moti do të jetë i vranët por nuk do të mungojnë as intervale të herëpasherëshme kthjellimi.

Ditën e Shtunë reshjet e shiut do të jenë prezente që prej orëve të para të 24-orëshit me intensitet të ulët e lokalisht mesatar.

Në orët e pasdites në intervale të shkurtra kohore në veriperëndim të vendit reshjet parashikohen me intenistet mesatar e lokalisht të lartë në formën e stuhive shoqëruar me shkarkesa elektrike dhe breshër.

Breshër dhe shkarkesa elektrike/ Parashikimi i motit për ditën e

Lajmet e fundit nga