LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rikthehen vranësirat/ Si parashikohet moti për këtë javë

19 Shkurt 2024, 07:06, Sociale CNA

Rikthehen vranësirat/ Si parashikohet moti për këtë

Gjatë kësaj jave, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike relativisht të paqëndrueshme me masa ajrore të lagështa.

Dita e hënë nis me mot të kthjellët e alternime vranësirash.

Dita e martë dhe e mërkurë do të jetë me alternime vranësirash e intervale kthjellimesh, si dhe prani të reshjeve të shiut me intensitet të ulët në jug.

Dita e enjte nis e kthjellët me alternime vranësirash në shtim.

Dita e premte pritet të jetë me mot të vranët me intervale kthjellimi.

Në ekstremet veri-jug priten reshje shiu. Në jug reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët, ndërsa në veri me intensitet të ulët e lokalisht mesatar në formën e shtrëngatave afatshkurtra.

Era do të fryjë me drejtim kryesor nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina (ditën e premte) era pritet të jetë intensive me shpejtësi 12-16 m/sek./ CNA

Rikthehen vranësirat/ Si parashikohet moti për këtë

Lajmet e fundit nga