LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shi, breshër dhe borë/ Moti për ditën e sotme

11 Mars 2024, 07:02, Sociale CNA
Shi, breshër dhe borë/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e hënë dhe martë pritet mot i vranët dhe intervale kthjellimi. Vranësirat do të pasohen me reshje shiu të herëpashershme në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike e lokalisht breshër.

Në Alpe pritet stuhi bore, ndërsa në relievet malore verilindje – juglindje priten reshje bore me intensitet të ulët në lartësitë mbi 1000 m, deri në mesatar në majat e maleve./ CNA

Lajmet e fundit nga