LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kushte të paqëndrueshme atmosferike/ Parashikimi i motit për sot

28 Mars 2024, 07:10, Sociale CNA

Kushte të paqëndrueshme atmosferike/ Parashikimi i motit për sot

Ditën e enjte vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike, kryesisht për pjesën e parë të ditës.

Moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet mesatar në pjesën më të madhe të vendit nga orët e para të 24-orëshit deri në orët e para të ditës.

Më pas reshjet do të lokalizohen me intensitet të ulët në veriperëndim të vendit dhe pas orëve të mesditës do të kemi ndërprerje te tyre.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi 1-7 m/sek, ndërsa përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 10-15 m/sek, duke bërë që valëzimi në detet Adriatik e Jon të jetë i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zonat malore 4 deri 15°C, në zonat e ulëta 8 deri 21°C, në zonat bregdetare 11 deri 20°C./ CNA

Lajmet e fundit nga