LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mot i kthjellët e me temperatura të ulëta/ Parashikimi i sinoptikanëve për këtë javë

18 Dhjetor 2023, 07:04, Sociale CNA

Mot i kthjellët e me temperatura të ulëta/ Parashikimi i

Për javën që sapo ka nisur, vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme e të ftohta për shkak të masave ajrore me origjinë veriore.

Ditën e hënë dhe të martë moti parashikohet i kthjellët, me vranësira të pakta kalimtare, kryesisht në orët e mesditës.

Ditën e mërkurë dhe të enjte dominon mot i kthjellët si dhe alternime vranësirash kryesisht në relievet malore.

Ditën e premte vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të paqëndrueshme. Moti parashikohet me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët në veri që në orët e para të ditës. Në mesditë pritet që reshjet të fitojnë territor dhe intensitet.

Shërbimi Ushtarak Meteorologjik parashikon në veri me reshje të shpejta shiu në formën e shtrëngatave hera-herës me intensitet mesatar shoqëruar me shkarkesa elektrike. Në Alpe dhe në verilindje priten reshje bore me intensitet të ulët në lartësinë mbi 1000 metra.

Për shkak të masave ajrore të ftohta e të thata vlen për t'u theksuar dhe formimi e ngricave të forta përgjatë akseve rrugore në relievet malore në verilindje - juglindje./ CNA

Mot i kthjellët e me temperatura të ulëta/ Parashikimi i

15:52 Sociale Lira Gjika

Psikoedukimi

Psikoedukimi është një term që gjithnjë e më shumë po përf...

Lajmet e fundit nga