LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli, Gëzuar Ditën e Gjumit!

16 Mars 2024, 22:40, Satire Politike CNA

Luli, Gëzuar Ditën e Gjumit!

15 marsi është Dita Botërore e Gjumit.

Kjo ditë ka një rëndësi të madhe për Lul gjumashin, ekselentin e opozitës që ka dremitur për vite me radhë.

Ai dremiti në krye të Partisë Demokratike, ku humbi çdo betejë të mundshme politike dhe e ngushtoi gjithmonë e më tepër elektoratin e tij.

Luli, Gëzuar Ditën e Gjumit!

Kulmin e arriti me përçarjen e PD-së, dorëheqjen e stisur dhe largimin për më shumë se një vit nga skena.

Pasi fjeti për një kohë të gjatë, Lulit i doli gjumi dhe kërkoi sërish Partinë Demokratike, por edhe gjatë kësaj kohe e kemi parë të flejë vend e pavend.

Vetëm pak ditë më parë qarkulloi një foto ku Luli dremiste në aeroport dhe nuk janë të pakta rastet kur gjumashi i opozitës është kapur nga kamerat e udhëtarëve duke fjetur.

Luli, Gëzuar Ditën e Gjumit!

Ndaj ne sot duam t’i urojmë Lulit: Gëzuar Ditën e Gjumit!

Të na falësh që të uruam një ditë me vonesë, por e pamë të arsyeshme që këtë urim të ta bëjmë sot, duke qenë se dje po festoje duke dremitur dhe nuk do të na lexoje./ CNA

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga