LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Luli ekselent i talenteve: Kam punuar DJ në Holandë

7 Prill 2024, 20:34, Satire Politike CNA
Luli ekselent i talenteve: Kam punuar DJ në Holandë
Lulzim Basha

Ekselenti i Partisë Demokratike dhe i gjithë opozitës, Lul Basha, ka treguar gjithmonë talentet e tij.

Ndër talentet e tij mund të rendisim matematikën, gjuhësinë, veshin muzikor e shumë e shumë të tjera.

Luli pikasi si tenor kur këndonte himnin kombëtar në protestat kundër qeverisë së Edi Ramës.

Por së fundmi, ai vetë na ka treguar një tjetër pasion dhe aftësi të tijën dhe kjo sërish në muzikë.

Luli tha në një podcast se ka punuar si DJ në Holandë. Ai deklaroi se e përjetonte dhe e dashuronte shumë muzikën pop, rock, hard rock dhe Heavy Metal.

“Kishim klubet tona, disa prej tyre ishin dhe pronë e organizimeve të vetë studentëve. Një nga shokët e mi më të ngusht ishte DJ në një nga këto. Domethënë ne ishim pothuajse të pandarë, edhe ai u bë sebep edhe që të merresha dhe unë pak me muzikë. Muzikën e kam pasion, sidomos muzikën e kohës time të studimeve, megjithëse tani është kthyer në modë. Unë kisha një dashuri për muzikën, e përjetoja popin, rockun, hard rockun, Heavy Metal. Grupi më i preferuar i muzikës ishte “Duran Duran” ka qenë grupi i parë që kam ndjekur, “Alphaville” të asaj kohe. Pra, kanë qenë artistët e mëdhenj në vitet 80 kanë qenë të mbushur me artistë të mëdhenj nga sigurisht Madonna, Michael Jackson, George Michael, Metalica sigurisht, etj. Muzikën e kisha qejf, por artin e luajtjes së muzikës e kisha hobi dhe e kam nga miku im Richard që ishte DJ profesional”, theksoi ai.

Këto janë vetëm disa nga talentet e Lulit topnë të vocërr. Mezi po presim, që Luli të na shfaqë talentin e radhës./ CNA

11:31 Satire Politike

Të fala Bajromit

Megjithëse presidenti ynë ka emrin e një dite të veçan...

Lajmet e fundit nga