LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj jep lajmin/ Do rikonstruktohet Pallati i Sportit “Asllan Rusi”

5 Qershor 2023, 18:03, Politikë CNA

Veliaj jep lajmin/ Do rikonstruktohet Pallati i Sportit “Asllan

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, priti djemtë e ekipeve të volejbollit dhe basketbollit të SK Tiranës, të cilët u shpallën Kampionë në këtë sezon dhe vlerësoi punën e secilit prej tyre.

Gjatë takimit, Veliaj dha lajmin se do të rikonstruktojë Pallatin e Sportit “Asllan Rusi” për ta modernizuar atë.

“Kemi marrë disa vendime dhe besoj se ky është ndoshta kampionati i fundit që keni zhvilluar te Pallati i Sportit ‘Asllan Rusi’. Vendimi që kemi marrë është se do bëjmë një modernizim total. Ne duhet të kemi një Pallat Sporti për së mbari. Nuk ka asnjë arsye që ta ketë Shkupi, Podgorica, Beogradi, Sarajeva, Zagrebi, dhe mos ta kemi ne. Ndaj, dua me gjithë zemër që të na mbështesni në këtë projekt. Duam të bëjmë më të mirën për këtë qytet. Ndaj, me të njëjtën filozofi me të cilën dolëm kampion, do të dalim kampion edhe në investime” , deklaroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga