LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Skandali me motrën e Dumanit/ Vjen reagimi i parë i LSI për denoncimin e CNA.al

18 Qershor 2022, 19:16, Politikë CNA
Skandali me motrën e Dumanit/ Vjen reagimi i parë i LSI për
Selia e LSI-së

Vetëm pak minuta më parë, ka ardhur reagimi i parë nga radhët e LSI-së për skandalin e denoncuar nga CNA.al, në lidhje me motrën e Nuredin Dumanit, e cila është pajisur me certifikatë sigurie të Nato-s.

Është Petrit Vasili deputeti që ka reaguar për skandalin qeveritar. Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Vasili ka kërkuar dorëheqjen e ministres së Jashtme, Olta Xhaçka.

“Dorëheqja është më e pakta!!!”, shkruan ai, teksa shpërndan një reagim të analistit Ylli Dylgjeri për këtë skandal.

Ndërkohë, kujtojmë se CNA.al ka zbuluar se Xhuljana Agim Dumani, motra e Nuredin Agim Dumanit ka qenë pjesë e kabinetit të Olta Xhaçkës, punësuar nga ministja gjatë kohës që ka qenë e deleguar e PS në Dibër.

Rreth një muaj pasi Dumani ka nisur rrëfimin për dhjetëra vrasje mafioze, Xhuljana Dumanin e kanë lëvizur nga pozicioni i saj në Ministrinë e Jashtme, duke e cuar në një nga drejtoritë që mban informacionet sekrete që i shkojnë ministrisë nga partnerët ndërkombëtarë dhe e kanë pajisur me certifikatë sigurie të Nato-s./ B.A. – CNA.al

Skandali me motrën e Dumanit/ Vjen reagimi i parë i LSI për
Statusi i Petrit Vasilit

Lajmet e fundit nga