LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama ‘mburret’ me Javën Kulturore/ Komentuesit ‘i çjerrin propagandën’ me çmimet e karburantit

17 Qershor 2022, 17:39, Politikë CNA
Rama ‘mburret’ me Javën Kulturore/ Komentuesit ‘i
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar për mbylljen e programit "Shqipëria mikpret botën”, të Javës Kulturore të Izraelit.

Me anë të një statusi në Facebook, Rama njofton se aktivitetet e Javëve Ndërkombëtare të Kulturës do të vazhdojnë me Spanjën, ndërsa thotë se do të ketë surpriza nga 18 deri në 28 Qershor.

Por teksa kreu i qeverisë paralajmëron surpriza, shqiptarët nuk i kanë lënë pa përmenduar çmimin e karburantit që u rrit sërish sot nga Bordi i Transparencës.

Qytetarët i kanë komentuar duke i vënë në pah dëmin ekonomik dhe çmimet e shtrenjta që sa vijnë dhe po rëndojnë edhe më tepër xhepat e shqiptarëve.

Qytetarët kanë ironizuar kreun e qeverisë që kërkon të bëjë art në një kohë të vështirë për qytetarët e thjeshtë, madje kanë sulmuar edhe njerëzit që kanë komentuar pro propagandës së Ramës.

Për më tepër, ju ftojmë të lexoni komentet e mëposhtme./ B.A. – CNA.al

10:20 Politikë

Misioni i Salianjit

I qartë, tashmë e dukshme, e zbuluar për gjithëkënd, s...

Lajmet e fundit nga