LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

CNA.al denoncoi skandalin e qeverisë me motrën e Dumanit/ Reagon ashpër Berisha

18 Qershor 2022, 17:03, Politikë CNA
CNA.al denoncoi skandalin e qeverisë me motrën e Dumanit/ Reagon
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pasi CNA.al denoncoi skandalin me Xhuljana Dumanin, motrën e Nuredin Dumanit, e cila ka qenë pjesë e kabinetit të Olta Xhaçkës, dhe pas rrëfimit të të penduarit të drejtësisë, është lëvizur nga posti në Ministrinë e Jashtme dhe është pajisur me certifikatë sigurie të Nato-s.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Berisha dënon me forcë këtë skandal, që sipas tij dëshmon lidhjet e tmerrshme të niveleve më të larta të qeverisë me krimin.

“Super skandal i ri!

Banda qeveritare e Elbasanit e pajisur me çertifikate sigurie per Nato.

Miq,

Njera prej bandave me te rrezikshme ne Europe dispononte edhe çertifikate sigurie per NATO-n.

Mediat informojne sot se me daten 06.06.2022, motra e vrasesit serial Nuredin Dumani u pajis nga drejtori i pergjithshem i DSIK, i cili varet direkt nga Edi Rama, me çertifikate sigurie per te lexuar edhe dokumentat sekrete te NATOs. Kjo u be me kerkese te Ministres se Jashtme Olta Xhaçkes.

Ky super skandal ndodhi pikerisht ne ditet kur i vellai i saj depononte ne prokurori serine e vrasjeve me pagese qe ai ka kryer, por edhe lakimin e Taulant Balles dhe qeveritarve te tjere te larte si te perfshire ne veprimtarite e bandes.

Denoj me forcen me te madhe kete superskandal qe deshmon lidhjet e tmerrshme te niveleve me te larta te qeverise me krimin. #sb”, shkruan kreu i Partisë Demokratike./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga